Header Ads

L'Entrevista 012: Marc Travé - Ayudar Jugando


Aquesta setmana entrevistem a MARC TRAVÉ, president de l'associació AYUDAR JUGANDO que aquest cap de setmana organitzen la 17 edició de les seves JORNADAS SOLIDARIAS AYUDAR JUGANDO.





La gent d'AYUDAR JUGANDO, popularment coneguts com els Samarreta Taronja, són un col·lectiu amb molta història en l'activisme solidari i que té com a principal objectiu col·laborar amb actes que millorin les condicions de vida dels nens.
La xarxa d'activitats on participen s'ha anat ampliant any rere any i l'associació s'ha tornat un referent dins del món associatiu lúdic i solidari.

Les JORNADAS SOLIDARIAS AYUDAR JUGANDO 2017 es realitzen a les COTXERES DE SANTS (Carrer de Sants, 79 de Barcelona) els dies 9 i 10 de desembre.

Programa:

Dissabte
10h a 14h — Demostraciones de Corre y Surt — Dr. Metalúrgico
10h a 14h — Partida de rol La llamada de Cthulhu — Ferran Pérez
10h a 14h — Partida de rol Far West — Jordi Quesada
10h a 14h — Partida X-Wing Gigante — Ludus Historiae
10h a 14h — Torneo de Softcombat — La Era del Caos
10h a 14h — Partida de rol  Luna Roja (Eirendor) — Luis Montejano
10h a 14h — Torneo de Magic: The Gathering — Organizado por Omar Díez
10h a 21h — Partida gigante de Wings of Glory: Batalla por Inglaterra — Jordi Roca y Xavi Garriga
10h a 21h — Stand de Esgrima Histórica  ACEA y Duo Bellum
10h a 21h — Partida gigante de Battletech – Agustín Sireiro
10h a 21h — Campeonato de Meeple Quest— Organizado por Heroquest.es
10h a 21h — Dungeons&Darkrooms! — Editorial Archipiélago Fénix
10h a 21h — Demostraciones de Space Opera — Benet Domínguez
10h a 21h — Demostraciones de Juegos Star Trek — Organiza Club Star Trek España
10h a 21h — Demostraciones de GDM — Organiza GDM
10h a 21h — Demostraciones de Sotavento Parabox — Alberto Millan
10h a 21h — Demostraciones de Death Show TV — Lluis Collelldemont
10h a 21h — Demostraciones de Cthulhu Crusades y Castlecards — organiza Invedars
10h a 21h — Partida de rol Pequeños Detectives de Monstruos — ALC Stronghold
10h a 21h — Demostraciones de 2Tomatoes  Organiza 2Tomatoes
10h a 21h — Partida de rol Traitor Six — ALC Stronghold
10h a 21h — Partida de Pathfinder  Sociedad Pathfinder Barcelona
10h a 21h — Demostraciones de Krosmaster — Krosmaster Barcelona
10h a 21h — Partides de rol — Creacions Enigmàtiques
11h a 17:30h — Exibiciones y torneos de Softcombat — Softcombat BCN
12h — Exhibición de esgrima histórica — ACEA y Duo Bellum
16h a 21h — Demostraciones de Corre y Surt — Dr. Metalúrgico
17h a 21h — Demostraciones de Goblins en la Mina — Lisi Franch y Alberto Gandía
17h a 21h — Partida de DC Héroes/Blood of Heroes — Club Kritik
17h — Exhibición de esgrima histórica — ACEA y Duo Bellum
Diumenge
10h a 14h — Partida de Victus Gegant conjuntamente con las expansiones – arbitrada por Toni Serradesenferm
10h a 14h — Partida X-Wing Gigante — Ludus Historiae
11h a 15h — Partidas de Risk — Organizado por CompetitionRISK
10h a 16:30h — Demostraciones de Corre y Surt — Dr. Metalúrgico
10h a 16:30h — Dungeons&Darkrooms! — Editorial Archipiélago Fénix
10h a 16:30h — Demostraciones de Goblins en la Mina — Lisi Franch y Alberto Gandía
10h a 16:30h — Demostraciones de Juegos Star Trek — Organiza Club Star Trek España
10h a 16:30h — Demostraciones de Space Opera — Benet Domínguez
10h a 16:30h — Demostraciones de Death Show TV — Lluis Collelldemont
10h a 16:30h — Demostraciones de Cthulhu Crusades y Castlecards — organiza Invedars
10h a 16:30h — Demostraciones de GDM — Organiza GDM
10h a 16:30h — Partida de rol Pequeños Detectives de Monstruos — ALC Stronghold
10h a 16:30h — Partida de rol Traitor Six — ALC Stronghold
10h a 16:30h — Demostraciones de 2Tomatoes  Organiza 2Tomatoes
10h a 16:30h — Partida de Pathfinder  Sociedad Pathfinder Barcelona
10h a 16:30h — Partides de rol — Creacions Enigmàtiques
Torneos
10h a 16:30h — Torneo de Magic: The Gathering — Organizado por Omar Díez
10h a 16:30h — Torneo de Guerra de Mitos  Organiza GDM
10h a 12h — Torneo de Weiss — Organizado por Overkill TCG
12h a 14h — Torneo de Casters — Organizado por Overkill TCG
10h a 16:30h –Torneo de Krosmaster — Krosmaster Barcelona
10h a 16:30h — Torneo de Fow — Organizado por Overkill TCG
10h a 16:30h — Torneo de Leyenda de los 5 Anillos — Organizado por Remí Cavaillé
Acte Especial
17h a 20h — Subasta presencial con Chema Pamundi y Ricard Ibáñez

No hay comentarios

Con la tecnología de Blogger.